Blogsukienki komunijne

Komunia to ważny dzień w życiu każdego dziecka. Dlatego jako rodzice powinniśmy wszystko zorganizować tak, żebyśmy mogli spotkać się z całą rodziną po uroczystości w kościele.

Jak zorganizować komunię?

Komunię możemy zorganizować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to organizacja w domu. Drugie rozwiązanie to restauracja. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Przyjęcie w domu jest zdecydowanie tańsze. Jednak musimy poświęcić więcej czasu na organizację. Zwłaszcza jeśli samodzielnie przygotowujemy posiłki. Organizując komunię w domu możemy również zamówić gotowy catering. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli mamy małą kuchnię, w której ciężko byłoby przygotować posiłki dla gości. Z kolei komunia w restauracji to dość duży wydatek. Jednak wtedy goście z pewnością dodadzą do prezentu pieniądze. Dzięki temu będziemy mogli pokryć część lub całość kosztów organizacji.

Pamiętajmy również o tym, żeby wcześniej zarezerwować termin w restauracji. Często terminy rezerwowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Jeśli jednak szukamy lokalu na kilka tygodni czy miesięcy przed komunią, to powinniśmy szukać raczej poza miastem. Na wsiach komunie są w innych terminach niż w mieście. Dzięki temu mogą być wolne terminy w restauracjach. Dodatkowo organizacja imprezy w lokalu poza miastem jest z reguły tańsza.

Sukienki komunijne

Pamiętajmy o odpowiednim wystroju dzieci – znacznie wcześniej niż na ostatnią chwilę. Dobór odpowiedniego stroju dla chłopca i dziewczynki jest bardzo ważny.